Adet olacakmış gibi ağrı hamilelik belirtisimi kadınlar kulübü

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
31 Mar 2023
Mesajlar
382
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Adet olacakmış gibi hissedip olmamak ve Rahimde adet olacakmış gibi ağrı var sizce doğru bir an mı? Adet olacakmış gibi hissedip hamile olanlar var mı?

Adet olacakmış gibi ağrı hamilelik belirtisimi kadınlar kulübü.png
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
adet olacakmış gibi hissediyor ancak adet olmuyorsanız hamilelik belirtisi olabilir. kadınlar hamilelik belirtisi olarak adet ağrısına benzer bir ağrı yaşayabilir. adet ağrısının tıpatıp aynısı bir ağrı olmadığını da söylemekte fayda var. adet olacakmış gibi kramplar hamileliğin ilk haftalarında sık sık yaşanan bir durumdur.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Adet olacakmış gibi hissedip olmamak ve Rahimde adet olacakmış gibi ağrı var sizce doğru bir an mı? Sorusunun cevabı kesinlikle kişiden kişiye değişir bu nedenle net bir cevabı yoktur. Belki regl öncesi sancılar çekiyorsunuz ve 3 4 gün içerisinde adet olacaksınız. Ama öte yandan adet olacak gibi hissedip olmamak hamileliğin habercisi olabilir.

Adet öncesi belirtiler; memelerde hassasiyet, karın ağrıları, kramp, kas ağrıları, şişlik, duygusal değişiklik gibi durumlar olduğu için belirsiz bir durumdur.

Eğer cinsel ilişkiden sonra bu durumu yaşıyorsanız veya belirtiler hamileliğe işaret edebilecek gibi artıyorsa gidip hamilelik testi yapmanız en doğru adım olur.
 

basakss

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
48
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Hamilelik belirtilerinin birçoğu adet sancısıyla çok benziyor. Çocuğuma hamile kaldığım zaman adet sancısı mı yoksa hamilelik mi ayırt edememiştim. En iyi hamilelik testi yapın. En azından ne olduğuna direk karar verebilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst