Ankara sosyal yardım kartı her ay yatıyor mu?

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Ankara'da sosyal yardım kartı, başvuru sahibinin ihtiyaçlarına ve başvurulan yardım türüne göre belirli aralıklarla yatırılan bir yardım sistemidir. Sosyal yardım kartına her ay düzenli olarak para yatırılıp yatırılmayacağı, başvurulan yardım türüne, ihtiyaç sahibinin durumuna ve devlet tarafından belirlenen kriterlere bağlıdır.

Bazı yardım türleri aylık olarak sunulurken, diğerleri üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak verilebilir. Yardım kartınızın ne sıklıkla doldurulacağını öğrenmek için başvuruda bulunduğunuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçebilir veya ALO 144 hattından bilgi alabilirsiniz. Yardımların süresi ve şartları zaman zaman değişebilir, bu nedenle güncel bilgilere ulaşmak önemlidir.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Ankara sosyal yardım kartı her ay yatmıyor. Sosyal yardım kartı aldınız diye her ay yardım alacaksınız diyemeyiz. Böyle bir durum da yok. Sosyal yardım kartı verilenlere dönemsel olarak yardımlar yapılıyor. gıda yardımı, doğalgaz yardımı gibi yardımlar kimi zaman dönemsel olurken kimi zaman da aylık olabiliyor. Örneğin et yardımı 1 yıl boyunca her ay yapılmıştı. Et için ilgili yerlerden 100 TL harcama yapmak üzere karta para yatırılıyordu. Öte yandan yakacak yardımı gibi yardımlar dönemsel veriliyor. Yardımların ne zaman son bulacağı gibi hususlar ise tamamen belediye tarafından belirleniyor.
 

Benzer konular Forum Tarih
admin Doğru Bilgi 3 301

Benzer konular

Üst