APU Sistem Tavsiyeleri

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
31 Mar 2023
Mesajlar
382
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Apu sistem nedir ve apu sistem kullanıcı tavsiyesi verebilecek var mı?

Apu Sistem.png
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Apu sistem nedir?


APU (Accelerated Processing Unit), AMD tarafından uzun zaman önce geliştirilen bir işlemci teknolojisi ismidir. APU, bir işlemci ve bir entegre grafik işlem birimi (GPU) kombinasyonunu yalnızca tek bir çip üzerinde birleştirir.

Normalde bir bilgisayarda işlemci (CPU) ve ayrı bir grafik kartı (GPU) yer alıyor ama APU'lar, hem CPU hem de GPU işlevini aynı çip içerisinde birleştirerek daha kompakt ve entegre bir yapı oluşturmuş oluyor. Bu, durum hem fiziksel alanda tasarruf sağlıyor hem de enerji verimliliğini üst düzeye çıkarıyor.

APU'lar, genellikle çok düşük veya orta seviye performansa sahip olan masaüstü - dizüstü bilgisayarlar için kullanılır. APU'lar, video oyunları, multimedya işlemleri ve hızlandırılmış grafik uygulamaları gibi görsel yoğun işlemler için optimize edilmiştir.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
APU sistemler hakkında pek bilgim yok ama yukarıdaki bilgilendirmeye göre bir tercih yapmaya çalışacağım. Açaba oyun oynayan çocuğum için uygun bir sistem midir? BBilgisayar arayışındayım.
 

smhkly

New member
Katılım
24 Haz 2023
Mesajlar
32
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Merkezi işlem irimi ve grafik işlem biriminin tek bir yerde birleştirilmesine verilen isim. Bence bu sistemi almayın arkadaşlar. Daha iyi özelliklere sahip sistem kullanmanız bence daha mantıklı. Gene de APU alırım diyorsanız AMD Ryzen serisini tercih etmenizi tavsiye ediyorum
 

Üst