Bebeklerde gaz sancısına kesin çözüm kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Çıldırmak üzereyim. Bebeğin alttan gaz çıkarması yeterlimi, Yenidoğan bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir acil yardım lazım :(

1687344590363.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Bebeklerde gaz sancısına iyi gelmesi için bisiklet sürüyormuş gibi hareket ettirebilirsiniz. Bebekler bir müddetten sonra rahatlamaya başlıyor. Karın bölgesine yağla masaj yapmayı da deneyebilirsiniz.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
bebeklerde gaz sancısı çok normal bir durumdur. Bu durum bebeği rahatsız eder. bebeğinizi rahatlatmak için ona masaj yapabilirsiniz. bebek egzersizleri var. kolları ve ayaklarını hareket ettirerek onu doğru pozisyonda tutarak gazını hemen çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Çok zor değil. Bebeğin vücudunu doğru şekilde tutmak önemli. örneğin bebek sürekli kusuyor ve gaz çıkaramıyorsa bebeğinizi gereğinden fazla yatırıyor veya eğik tutuyor olabilirsiniz. onun sindirim sistemini göz önünde bulundurarak doğru açı ile tutmalısınız.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yenidoğan bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir?
Yeni doğan bebeklerde gaz sancısını hafifletmek için aşağıda sıralayacağım yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • Bebeğinizin karın bölgesine Saat yönünde hafifçe dairesel hareketler yaparak gazın hareket etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Arkadaşın da dediği gibi Bebeğinizin bacaklarını nazik şekilde hareket ettirerek bisiklet sürme modunda hareket ettirirseniz bağırsak hareketlerini uyararak gazın çıkarmasına yardımcı olabiliyor.
  • Bebeğinizin Karın bölgesinde hafif bir ılık kompres uyguladığınız zaman gaz sancısı hafifleyebilir. Bu işlem için ılık suyla ıslatmış olduğunuz bir bez veya sıcak su torbası kullanabilirsiniz.
  • Bebeği emzirirken doğru pozisyon ve tekniği kullanmak son derece önemli oluyor. Bu nedenle bebeğin iyi şekilde emdiğinden Emin olmalısınız. Bu işlem gazın birikmesini önleyebiliyor.
  • Bebeklerde kullanılan gaz giderici Damlalar gazın çok kolay şekilde çıkmasına yardımcı olabiliyor. Fakat bu tür damlaları bebeğiniz için kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalısınız.
 

basakss

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
48
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Gaz sancısını ortadan kaldırmak için en iyi yöntem masaj. Masajda bek işe yaramıyor ama olsun. En azından çocuklar rahatlıyor. Ayaklarından yukarıya doğru basınç uygulayarak kolayca gaz yapmasını sağlayabilirsiniz.
 

Benzer konular Forum Tarih
E Sosyal Yardım 1 189

Benzer konular

Üst