Büyük abdest yaparken kan gelmesi kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Büyük abdest yaparken kan gelmesi neyin belirtisi, tedavisi nedir başına gelen var mı?

1687344715029.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Makattan kan geldiği zaman hemen gastroenteroloji ya da genel cerrah bölümünden randevu almanızı tavsiye ediyoruz. Bu durum hemoroid, anal fissür, bağırsak sendromu gibi ciddi sorunların belirtisi olabilir.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Büyük abdesti yaparken kan gelmesi başka bir ifade ile makattan kan gelmesi ciddi bir durumdur. Boşaltım sisteminde meydana gelmiş olabilecek bir rahatsızlığın belirtisi olabileceği gibi hemoroid için de önemli bir belirtidir. Ayrıca çoğu zaman bağırsak sorunlarının da işareti olabilmektedir.

Eğer makattan kan gelmesi durumunu yaşıyorsanız durumun tekrarlayıp tekrarlamadığına bakmaksızın hemen genel cerrahi bölümünden randevu almalı ve doktora görünmelisiniz. Genel cerrahi uzmanı duruma göre sizi farklı bölümlere yönlendirebilir ya da kendisi muayene ederek sorunu tespit edebilir.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Büyük abdest yaparken kan gelmesinin tedavisi nedir? Ben bu soruya cevap olarak altta yatan nedenlerin belirlenmesi önemlidir diyebilirim. Tedavi planı için doktorunuza başvurmalısınız. Hemoroidler için tedavi Yaptıkları zaman kabızlık sorununu gidermek için çeşitli süt tüketimi ve düzenli egzersizler önerebilirler. Aynı zamanda yumuşatıcı ve dışkıyı kolay yoldan atabileceğiniz ilaçları sizlere reçeteniz de yazacaktır.

Tropikal kremler veya fitil şeklinde olan ilaçlar kanamayı azaltacağı için bu semptomları da hafifletebilir. Ilerleyen durumlarda cerrahi müdahalelerle işlemi gerçekleştirebilirler. Kabızlığın önlenmesi için tedavi önemlidir Bu nedenle Lifli gıdalar önerirler. Lokal anestezik veya farklı içerikler bulunduran krem ve ağrıyı iltihabı kesen içerikler reçete edebilirler. Alt bağırsak sorunlarınız için tedaviler de gerçekleştirilebilir.

Altta yatan neden doğru teşhis edildiği zaman tedavi planı Buna göre belirlenir. Bu nedenle evde Kendi başınıza bu sorunu aşamazsınız. Mutlaka bir sağlık uzmanına danışmanız son derece önemlidir.
 

Üst