Contractubex kullanıcı yorumları

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
31 Mar 2023
Mesajlar
382
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Contractubex yüze Sürülürmü, soyulma yapar mı? Contractubex kaşıntı nasıl geçer bilgisi olan var mı?

Contractubex kullanıcı yorumları.png


https://titck.gov.tr/storage/kubKtAttachments/e388fe1248139.pdf
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
sivilce, cilt lekeleri, çatlaklar, ameliyat izleri ve yara izleri için aktif olarak kullanılan bir ilaçtır. kremi yüze sürmeden önce doktora danışmakta fayda var. sivilce ve cilt lekeleri için çok etkilidir. sürüp doğrudan dışarı çıkmamalısınız. güneş ışınlarına karşı her zaman güneş kremi sürmezseniz kremin gazabına uğrayabilirsiniz. Aynı hatayı siz yapmayın.
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Contractubex kremini tabi ki yüzünüze sürebilirsiniz. Bunun için geliştirilmiş bir kremdir. Ama kaşıntı gibi yan etkiler görmeye başladıysanız kullanmayı kesin derim.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Contractubex yüze sürülür mü? Sorusuna cevaben evet yüze sürülen bir ilaçtır. Contractubex ciltteki yara izlerinin görüntüsünü hafifletmek için kullanılıyor. Özellikle ameliyat izleri, yanıklar, sivilce izleri ve kesikler üzerinde son derece etkili bir ilaç.

Bu arada Contractubex soyulma yapıyor mu? Sorunuza benim cevabım hayır. Bende soyulma yapmadı ama cilt tipleri farklılık gösterebilir bu nedenle soyulma yapıyor da olabilir.
Contractubex kaşıntı nasıl geçer? Bu konu ile ilgili birkaç yerde daha sıkıntı yaşadığını söyleyen olmuştu. Kaşıntı geçirme yöntemlerinden bazıları şunlardır;
Temizlik: Kaşıntılı bölgeyi hafifçe temizleyin ve kuru tutun. Bu yöntem işe yarayacaktır. Kirli veya nemli bir bölge kaşıntıyı artırabilir.

Soğuk kompres: Soğuk kompres yöntemini uygulayarak kaşıntıyı hafifletebilirsiniz. Temiz bir bez ile yada buz torbasını kaşıntılı bölgeye uygulayın. Bu işlem kaşıntının geçici olarak azalmasına yardımcı olabilir.

Nemlendirici krem: Cildi nemlendirmek bir nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Bu, işlemler cildin kuruluğunu azaltabilir ve kaşıntıyı hafifletebilir.

Tahriş edici faktörlerden kaçının: Kaşıntıya hemen neden olabilecek faktörlerden kaçınmak önemlidir. Örneğin, alerji yapabilen tüm kumaşlardan veya birbirinden farklı deterjanlardan kaçının. Ayrıca, sıcak su ve aşırı terlemeye yol açan faktörlerin hepsinden de uzak durun.

Doktorunuza danışın: Eğer kaşıntı şiddetliyse veya uzun süre devam ediyorsa, bir doktora başvurmanız önemlidir. Doktor, size daha spesifik tedavi önerileri verebilir ve sorunun altında yatan nedeni belirleyebilir.
 

Benzer konular

Üst