Düsük nasil hissedilir kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
1 haftalık bebek düşmesi nasıl olur? Düşükte kanama ve gelen parçalar nasıl olur?

1687344957876.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Düşük olduğu zaman kanama ve kasık ağrısını hissetmeye başlarsınız. Bir haftalık bebeklerde adet ağrısına benzese de düşük ağrıları biraz daha ağırdır. Makatta hissedilen ağrılar, kasılmalar, mide bulantısı şeklinde de görülür.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Bebek 1 haftalıkken henüz çok küçüktür. Bir haftalık bir bebeğin düşmesi de his yönünden çok belirgin olmayabilir. Bazı anne adayları bebeğini düşürdüğünü fark edemezken bazı anne adayları için durum çok daha ciddi olabilir. Ağrılı bebek düşürme vakalarında düşük sırasında kanama yoğunluklu olur ve kasık ağrıları da düşüğe işaret eder.
Aynı zamanda kanama ile birlikte küçük kanlı parçalar gelmesi de anne tarafından korkutucu görünebilir. Parça gelmesi her zaman kesinlikle düşük olduğu anlamına gelmez. Rahim duvarından kopan parçalar düşük olmasa bile bazı durumlarda ortaya çıkabildiğinden hızlıca doktora görünmek gerekir. çoğu anne adayı düşük halinde düşüğü hisseder ve fark eder.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
1 haftalık bebek düşmesi nasıl olur? Bu soruya cevap olarak şu açıklamayı yapabilirim;

Bir haftalık bebeğin düşmesi oldukça nadirdir. Çünkü döllenmiş yumurtanın Rahim duvarına yerleşmesi henüz gerçekleşmemiş bile olabilir. Fakat bazı istisnai durumlarda Tabii ki düşük yapılabilir. Erken döllenme sonrası 3 döllenme başlarsa düşük oluşabilir. Ve bazı genetik sorunlar nedeniyle Örneğin gelişim bozuklukları ve Gebeliğin erken aşamalarında düşükleri de genetik sorunlardan kaynaklanıyor olabilir.

Yumurta Rahim duvarına doğru şekilde yerleşmezse ve bir sorun yaşanırsa düşük oluşabiliyor. Kanamalar bazı Kadınlarda normal seyrediyorken bazılarında oldukça parçalı ve yoğun olmaktadır. Bazı kadınlar düşük yaptığını hiç anlamıyorken bazı kadınlarda çok fazla ağrı ve kramplar olduğu için hemen . Bu gibi problemlerle karşılaştığınız zaman direkt bir doktora görünmelisiniz.
 

basakss

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
48
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Bebek düştüğü zaman kesin hissedersiniz. Çünkü karında aşırı bir kasılma meydana geliyor. Kasık ağrısı ve kanama meydana gelmeye başlıyor. Belki bir haftalık bebek çok küçük olduğu için hissedilmeyebilir.
 

Benzer konular

Üst