Elmalı Mektup Sansursüz

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Elmalı Mektup

Bir zamanlar, uzak bir diyarda, Elmalı adında bir köyde yaşayan, Zeynep adında güzel bir kız varmış. Zeynep, köyün en güzel kızıymış. Uzun, siyah saçları, mavi gözleri ve al al yanakları ile herkesi büyülermiş.

Zeynep'in bir de Cemal adında bir sevgilisi varmış. Cemal, köyün en yakışıklı delikanlısıymış. Siyah gözleri, kara kaşları ve uzun boyu ile Zeynep'in kalbini çalmıştır.

Cemal ve Zeynep, her gün birlikte oyun oynar, gezer ve şarkı söylerlermiş. Birbirlerini çok severlermiş.

Bir gün, Cemal ve Zeynep, köyün yakınlarındaki ormanda geziyorlarmış. Bir ağacın altında oturup sohbet ediyorlarmış. Cemal, Zeynep'e olan aşkını itiraf etmiş. Zeynep de Cemal'i sevdiğini söylemiş.
ELMALI MEKTUP BSANSÜRSÜZ.jpg


Cemal ve Zeynep, o günden sonra her zaman birlikte olmak istemişler. Ancak, köyün geleneklerine göre, gençlerin evlenmeden önce birlikte olmaları yasakmış.

Bir gece, Cemal, Zeynep'i gizlice ziyaret etmeye karar vermiş. Zeynep'in evine gitmiş ve onu pencereden görmüş. Zeynep, Cemal'i görünce çok sevinmiş. Cemal, Zeynep'e bir elma vermiş. Elma, çok güzel ve lezzetliymiş.

Cemal, Zeynep'e elmayı verirken, "Bu elma, sevgimin bir simgesidir" demiş. "Beni unutma ve her zaman beni sev" diye de eklemiş.

Zeynep, Cemal'in sözlerini duyunca çok duygulanmış. Cemal'e sarılmış ve onu çok sevdiğini söylemiş.

Cemal ve Zeynep, elma ile birbirlerine olan aşklarını taahhüt etmişler. Elma, onların aşkının simgesi olmuş.

Bir süre sonra, Cemal ve Zeynep evlenmişler. Elmalı köyünde çok mutlu bir hayat sürmüşler.
 
Son düzenleme:

Üst