Malamine Ne Demek

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Melamine, beyaz renkli, kristal bir organik bileşiktir. Formülü C3H6N6 olan bu bileşik, formaldehidle reaksiyona girerek melamin reçineleri oluşturur. Melamin reçineleri, sert, dayanıklı ve ısıya dayanıklı plastikler üretmek için kullanılır. Melamine, ayrıca boya, yapıştırıcı ve seramik üretiminde de kullanılır.

Melamin, yaygın olarak kullanılan bir malzemedir ve günlük hayatta birçok yerde karşımıza çıkar. Örneğin, melamin reçineleri, mutfak eşyaları, mobilya, seramik karolar ve oyuncaklarda kullanılır. Melamin ayrıca, yangın geciktirici ve su itici özellikleri nedeniyle alev retardantları ve su bazlı boyalarda da kullanılır.

Melamin güvenli bir malzemedir, ancak melamin içeren ürünlerin aşırı ısıya maruz kalması, melaminin formaldehidle reaksiyona girmesine ve formaldehit gazının açığa çıkmasına neden olabilir. Formaldehit, bir kanserojen maddedir ve bu nedenle melamin içeren ürünlerin aşırı ısıya maruz bırakılmamasına dikkat edilmelidir.
MALAMİNE NE DEMEK.jpg


Melamine içeren ürünlere örnekler:

  • Mutfak eşyaları (tabak, kase, çatal bıçak takımı)
  • Mobilya (masa, sandalye, dolap)
  • Seramik karolar
  • Oyuncaklar
  • Yangın geciktiriciler
  • Su bazlı boyalar
Melamin içeren ürünlere dikkat etmeli ve aşırı ısıya maruz bırakmamalısınız.
 
Son düzenleme:

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16

Malamıne Erzincan ne demek?

"Malamıne Erzincan" Kürtçe'de "Erzincan'lı kız kardeşim" anlamına gelir. "Mala" kelimesi "kız kardeş" anlamına gelir. "Mıne" ise "benim" anlamına gelen bir iyelik ekidir. "Erzincan" ise bir şehir ismidir.
Bu ifade, genellikle bir sevgiliye veya yakın bir arkadaşa hitap etmek için kullanılır. Alaycı veya ironik bir şekilde de kullanılabilir.
Delalam ne demek?
"Delalam" Kürtçe'de "Güzelim" anlamına gelir. "Del" kelimesi "güzel" anlamına gelir. "Alam" ise "benim" anlamına gelen bir iyelik ekidir.
Bu ifade, genellikle bir sevgiliye veya yakın bir arkadaşa hitap etmek için kullanılır. Aşk, özlem veya hayranlık gibi duyguları ifade etmek için kullanılabilir.
 

Benzer konular Forum Tarih
cin Doğru Bilgi 1 451
cin Doğru Bilgi 1 125
cin Doğru Bilgi 1 209

Benzer konular

Üst