Munderm Jel

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Munderm Jel, hafif-orta şiddetli akne vulgarisisin topikal tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde isotretinoin ve eritromisin bulunur. İzotretinoin, A vitamini türevi bir retinoid olup, akne lezyonlarının büyümesini ve iltihaplanmasını azaltır. Eritromisin ise, akneye neden olan bakterilere karşı etkili bir antibiyotiktir.
Munderm Jel, etkilenen bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam uygulanır. Jel, temiz ve kuru cilde ince bir tabaka halinde sürülür. Munderm Jel'i uygulamadan önce ve sonra ellerin yıkanması önemlidir.
MUNDERM JEL.jpg

Munderm Jel'in en sık görülen yan etkileri cilt kuruluğu, kızarıklık, soyulma ve tahriştir. Bu yan etkiler genellikle hafiftir ve tedaviye devam edilmesine rağmen düzelir. Nadiren, daha ciddi yan etkiler görülebilir, ancak bunlar çok az kişide görülür.
Munderm Jel, hamile kadınlar ve emziren kadınlar tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca, Munderm Jel'in ışığa duyarlılığı artırdığı için, tedavi süresince ve tedavi sonrasında bir süre güneşten korunmak önemlidir.
Munderm Jel, doktor reçetesiyle satılan bir ilaçtır. Akne tedavisine başlamadan önce mutlaka bir doktora danışılmalıdır.
 

Üst