Norodol Damla kullanıcı yorumları

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
31 Mar 2023
Mesajlar
382
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Norodol damla Ne İşe Yarar ve norodol damla 20 ml' ne için kullanılır? Norodol damla uyku yaparmı yan etkileri nelerdir?


Norodol damla.png


https://titck.gov.tr/storage/kubKtAttachments/nYuS4hwWGNceIQ.pdf
 

basakss

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
48
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Gerçekte olmayan şeylere inanan kısacası şizofreni hastalar için kullanılan bir ilaç türüdür. Evet bazı kişilerde uyku yapar. ama sizde göstereceği etki farklı olabilir.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
birinci nesil (tipik) antipsikotik kategorisinde yer alan bir ilaçtır. Genellikle acil durumlarda kullanılır. Bunun kullanılma nedeni ise alkol yoksunluğu ve deliryum gibi rahatsızlıklardır. Şizofreni derecesine varan durumlarda bir çeşit sakinleştirici olarak da kullanılır. Kasa enjekte edilerek uygulanır. Yan etkileri ise sanıldığı kadar basit değildir. 1 doz Norodol uygulamasının yaklaşık 1 ay boyunca etkileri vücuttan çıkmaz. Bilinen Norodol yan etkileri ise;
  • Ürtiker (döküntü)
  • Yavaş hareketler
  • Ağız kuruluğu
  • Mide bulantısı
  • Kabızlık
  • İdrar yapmada zorluk
  • Enjeksiyon yerinde reaksiyonlar
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Güçlü sakinleştiriciler arasında yer alıyor bu ilaç. Sadece uyku yapmakla kalmıyor aynı zamanda sakinleştirme konusunda da oldukça iyi. tadı çok acı olduğu için su ile birlikte Kullanılması tavsiye ediliyor. Genellikle titreme ve huzursuzluk gibi yan etkileri oluyor. Bu arada uyutmadan önce gerçekten aşırı sakinleştiriyor.

Günlük doza dikkat etmelisiniz. Günde en fazla 10 miligram olacak şekilde kullanmanızda yarar var. Ağızdan almalısınız ve kullanma talimatını dikkatli şekilde okumalısınız. Beslenme bozuklukları ve uykuluk hali ile ilgili sıkıntılar çekiyorsanız reçete olarak yazdırabilirsiniz. Norodol damla ne kadar? Bu ilacın Şu an piyasadaki fiyatı 20 miligramı 30 TL şeklinde.
 

Üst