Panik Atağı Yenenler Anlatıyor

kubrakubra

Member
Panik atak kelimenin tam anlamı ile bir korku halidir. Panik atağın kendimi çok çok korkutucu bir halde bulmama neden olması beni mahvediyordu. Aslında beni panik atağa sürükleyen halleri kendime hatırlatıyorum. Çözülemeyen sorunlar, beni depresyona ve mutsuzluğa iten her faktör panik atak için bir besin. bunu unutmayarak kendimi üzmemeye çalışıyorum. Eğer panik atak yaşamaya başladıysam vücudum çoktan benim emrimden çıkmış demektir. Tam da bu durumda kendimi daha iyi hissetmek için güzel şeyler düşünerek derin nefesler almaya başlıyorum. Derin nefes almak ile birlikte vücudumu kontrol edebilmek mümkün oluyor. Yani sakince nefes alıp anı unutmaya çalışmak, korkulardan kaçmak yerine korkuyu görmezden gelmek yeterli oluyor.

Panik atağa iyi gelen şeyler nelerdir? Ben bu sorunuza kısaca bir cevap oluşturmak istiyorum. Kız kardeşim panik atak geçirmeye başladığı zaman yalnızca ruhsal değil biyolojik olarak da bu hastalıktan etkilendiğini fark ettik. nefes darlığı, titreme, soluk kesilmesi ve çarpıntı gibi haller kesinlikle panik atak belirtileri arasında yer alıyormuş. Uzman Psikolog ve hekimle konuştuğumuz zaman panik atağa iyi gelebilecek önerilerde bulunmuşlardı. Panik atağa iyi gelecek yöntemler şunlardır;

• Spor yapmak
  • Kriz esnasında herhangi bir olaya veya noktaya odaklanmak
  • Geçmişte yaşanılan bir şeyi düşünerek Zihni meşgul etmek
  • Düzenli bir beslenme programı uygulamak
  • Uyku halindeki düzensizliği gidermek
  • Devamlı nefes egzersizleri yapmak
  • Muz, domates, süt, Susam, ceviz, portakal, badem ve çeşitli süt ürünlerini tüketmek panik atak üzerinde oldukça etkili olacaktır. Bu besinlerin içeriğinde bulunan proteinler ve Amino asitler zihinsel Duygu durumunu düzeltmektedir.

basakss

Member
Panik atağa iyi gelen tek şey psikolog

smhkly

New member
Ankara'da Can Hocadan tedavi aldım. Babam araba kullanırken ben geriliyordum. Kalbim sıkışıyor nefes alamıyordum. Orda öldüğümüzü düşünüyor panik olmaya başlıyordum. Ama Can hoca çok iyi geldi bu konuda. Tek başınıza halledemicek kadar büyük panik atak sorunu için kesinlikle Can Hocaya gidin.