Prod Ne Demek

cin

Administrator
Yönetici
"Prod" kelimesinin birden fazla anlamı vardır.
  • **İngilizce'de "to prod" fiilinin kısaltmasıdır. "To prod" fiilinin anlamı "dürtmek, itmek"tir. Bu nedenle, "prod" kelimesi genellikle "dürtmek, itmek" anlamına gelir. Örneğin, "I prodded him to start the car." cümlesinde "prod" kelimesi "onu arabaya binmeye ikna etmek için dürttüm" anlamına gelir.
  • **İngilizce'de "production" kelimesinin kısaltmasıdır. "Production" kelimesinin anlamı "üretim, üretim"tir. Bu nedenle, "prod" kelimesi "üretim" anlamına da gelebilir. Örneğin, "The factory has a new production line." cümlesinde "fabrikanın yeni bir üretim hattı var" anlamına gelir.
  • **İngilizce'de "product" kelimesinin kısaltmasıdır. "Product" kelimesinin anlamı "ürün"dür. Bu nedenle, "prod" kelimesi "ürün" anlamına da gelebilir. Örneğin, "The company's new prod is a hit." cümlesinde "şirketin yeni ürünü hit oldu" anlamına gelir.
PROD NE DEMEK.jpg

Türkçe'de "prod" kelimesi, genellikle "üretim" anlamına gelir. Örneğin, "prod departmanı" kelimesi "üretim departmanı" anlamına gelir.
"Prod" kelimesi, yazılım geliştirme alanında da yaygın olarak kullanılır. Bu alanda "prod" kelimesi, "production" kelimesinin kısaltması olarak kullanılır ve "prod ortamı" anlamına gelir. "Prod ortamı", bir yazılımın üretim ortamıdır. Bu ortam, gerçek kullanıcılar tarafından kullanılan ortamdır.
Özetle, "prod" kelimesinin birden fazla anlamı vardır. Bu anlamlar, bağlama göre değişebilir.

tuneshare
more_vert

cin

Administrator
Yönetici

PD üretim tarihi mi?

Hayır, PD üretim tarihi değildir. PD, "Product Development" yani "Ürün Geliştirme" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bir ürünün geliştirme aşamasını ifade etmek için kullanılır.

Ürün üzerindeki PRD ne demek?

PRD, "Product Requirements Document" yani "Ürün Gereksinimleri Dokümanı" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bir ürünün gereksinimlerini ve özelliklerini tanımlayan bir belgeyi ifade etmek için kullanılır.

Yazılım Prod ne demek?

Yazılım Prod, "Production" yani "Üretim" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bir yazılımın üretim aşamasını ifade etmek için kullanılır.

Bebek bezi Prod ne demek?

Bebek bezi Prod, "Production" yani "Üretim" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bebek bezlerinin üretim aşamasını ifade etmek için kullanılır.

Prod EXP ne demek?

Prod EXP, "Production Expiration" yani "Üretim Sonu Tarihi" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bir ürünün üretim sonu tarihini ifade etmek için kullanılır.

EXP üretim tarihi mi?

Evet, EXP üretim tarihidir. EXP, "Expiration" yani "Son kullanma tarihi" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bir ürünün son kullanma tarihini ifade etmek için kullanılır.

Ürün üzerinde ED ne demek?

ED, "Expiration Date" yani "Son kullanma tarihi" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bir ürünün son kullanma tarihini ifade etmek için kullanılır.

UT PD ne demek?

UT PD, "Unit Production Date" yani "Ünite Üretim Tarihi" anlamına gelir. Bu kısaltma, genellikle bir ürünün ünite üretim tarihini ifade etmek için kullanılır.

Özetle, PD, PRD, Prod, EXP, ED ve UT PD kısaltmalarının anlamları aşağıdaki gibidir: