Rahim duvarı kalinlasmasi yaşayanlar kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Rahim duvarı kalinlasmasi bitkisel tedavi ve kürtajı hakkında yorumlar nedir?

1687345461783.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
İlaç ile tedavi edilir. Evde beslenmenize dikkat ederek rahim duvarını inceltemezsiniz. İlaçla tedavi edilmezse kürtaj yöntemine başvurulur. Rahim duvarı için kürtaj olan hanımlar deneyimlerini paylaşabilir.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
rahim duvarı kalınlaşması ciddi bir sorundur. zamanında müdahale edilmelidir. özellikle ilk tedavi yöntemi ilaç kullanılmasıdır. ilaç ile sorunun çözülememesi halinde ise son çare olarak kürtaja başvurulur. rahim duvarı için yapılan kürtaj operasyonu ciddi bir operasyondur. başarı oranı da yüksektir. süreç çok kötü olmamakla birlikte hemen günlük hayata devam etmek de mümkün olmayabilir. bu noktada mutlaka bir uzman görüşü almak gerekir. gecikmeden ilaç tedavisine başlanırsa kürtaj operasyonuna gerek kalmadan sorun çözülebilmektedir.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Rahim duvarı kalınlaşmasında bitkisel ve doğal tedaviler nelerdir?


Rahim duvarı kalınlaşması son derece normal bir durum
olduğu için doğal yöntemlerle bu sorundan kurtulmanız Mümkün olabilir. Beslenme aşamasına dikkat etmelisiniz. Sağlıklı bir beslenme planı hazırlayarak Rahim sağlığını desteklemeye yardımcı gıdalar tüketebilirsiniz.

Örneğin sebze meyve tam Tahıllar içeren dengeli bir diyet ve Lifli gıdalar yeterli olacaktır. Antioksidan bakımından zengin besinleri tercih etmelisiniz. Öte yandan bitki çayları Rahim sağlığını olumlu etkiler. Örneğin ahududu yaprağı, kırmızı Yonca ve ıhlamur çayı gibi çeşitli bitki çayları ve bitki özleri Rahim sağlığını olumlu yönde etkileyebilir. Fakat bu bitkileri kullanmadan önce doktora danışmalısınız.

Düzenle egzersizler gerçekleştirerek rahim ağzının genel sağlığını desteklemeye yardımcı olabilirsiniz. Egzersiz programınıza yürüyüş yoga ve pilates gibi metotlar dahil edebilirsiniz. Rahim duvarı kalınlaşması durumunda doktorun önerdiği tedaviyi uygulamanız en doğrusu olacak.
 

basakss

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
48
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Rahim duvarı kalınlaşması neden oluyor? Bunu duydum ama ve nasıl anlayabiliriz. Direk nasıl anlaşılıyor kalınlaştığı acaba bilmediğim için soruyorum yanıtlarsanız sevinirim
 

Üst