Toxic ne demek

admin

Administrator
Yönetici
Toxic sosyal medyada önüme çıkıyor. Toxic ilişki ve Toxic erkek ne demek?

Toxic ne demek.png

Ben de sosyal medyada sık sık toksik ilişki kavramını duyuyordum ve araştırdım. Bindiğim bilgilere göre toksik ilişki bize zarar veren ilişki modeldir. Yaşamda bizi mutsuz ederek kendimizi devamlı sorgulamamıza neden olan ve zaman zaman kendimize suçlamamıza neden olan ilişki modeli olarak karşımıza çıkıyormuş. Kendimize iyi hissetmek yerine ilişkide devamlı kötü hissetmemize neden olan ilişkiler toksik ilişki oluyor.

Toxic ilişki her zaman fedakarlık yapan ilk taraf Siz oluyorsanız ve sağlıklı iletişim kuramıyorsanız karşınızdaki devamlı öfke krizleri geçiriyorsa aynı zamanda Siz yoğun duygusal patlamalara maruz kalıyorsanız kıskançlık ve güvensizlik gibi konular ilişkinizde had safhada yer alıyorsa Bu demek ki toksiki bir ilişki içerisindesiniz.

Toksik erkek de ilişkide devamlı baskın çıkmaya çalışan erkek modelidir. Ne düşündüğünüzü umursamadan merkezde devamlı kendisini gören aynı zamanda karanlık sıklıkla Yalan söyleyen ve Manipüle etmeyi Başaran bir partneri düşünün. yapıcı eleştirilere bile tahammülü olmayan bu Partner modeli toxic erkek oluyor.

basakss

Member
Sizi darlayan, sıkan, bunaltan, başta değer veren sonra değerini kesen erkek modeli. Uzak durulması gereken bir model. Sizi kendinizden soğutur hayattan bezdirir. Ama her kadının hayatında bir tane toxic erkek olmuştur maalesef.

smhkly

New member
Sizi darlayan, sıkan, bunaltan, başta değer veren sonra değerini kesen erkek modeli. Uzak durulması gereken bir model. Sizi kendinizden soğutur hayattan bezdirir. Ama her kadının hayatında bir tane toxic erkek olmuştur maalesef.
Sadece erkeklere bu durumu yansıtmak yanlış. Kadınlarda yüzünden de toxic bir ilişki yaşanabilir bence. Baskı kuran özgürlüğünün kısıtlanması sadece kadınlara özgü değil.

basakss

Member
Sadece erkeklere bu durumu yansıtmak yanlış. Kadınlarda yüzünden de toxic bir ilişki yaşanabilir bence. Baskı kuran özgürlüğünün kısıtlanması sadece kadınlara özgü değil.
Ben kadın olduğum için yaşadığım ilişkilerden bahsettim. Toxic ilişkinin %100'ünü erkekler yapıyor gibi bir ifade kullandığımı göremiyorum maalesef bence düzgün oku.

kubrakubra

Member
Toxic kelime anlamı ile zararlı demektir. Zarar veren, günlük hayatta karşınıza çıkan durumlar içni kullanılabilen bir kavramdır. Bununla birlikte insanları ya da ilişkileri tanımlayan bir unsur olarak da karşınıza çıkabilir. Toxic erkek ya da toksik ilişki kavramlarını sosyal medyada sıkça duyarsınız.
toxic erkek kelimenin tam anlamı ile ilişkide başarısız olan, kadının isteklerini anlamayan, bencil ve tutarsız olan erkek profilidir. aslında karşısındakine zarar veren insan için toksik kelimesi biçilmiş kaftan da denebilir. Zararlı, zehirli ve uzak durulması gereken erkek gibi düşünceler için toksik erkek tabiri kullanılır.
Toksik ilişki kavramı ise tarafların birbirlerine zarar verdiği, ilişkinin esaslarını yerine getiremediği ilişkiler için kullanılır. Birbirini zehirleyen insanların ilişkileri toksiktir. Bir an önce bırakılması ve kurtulunması gereken durumlar için de toksik tabiri kullanılır. Bir ilişki için toksik ilişki deniyorsa bu ilişki o kimselere zarar veren, çoğu zaman mutsuz olmalarına neden olan bir ilişkidir.