VAC Oyun oturumunuzu doğrulayamadı çözümü

admin

Administrator
Yönetici
Steam VAC Oturumunuzu doğrulayamadı hatası çözüm nedir?

VAC Oyun oturumunuzu doğrulayamadı.jpg

"Steam VAC oturumunuzu doğrulayamadı" hatası, genel olarak VAC (Valve Anti-Cheat) sistemine dayalı olarak Steam oyunlarında sık sık karşılaşılan bir sorundur. Bu hata ile karşılaşırsanız genellikle oyun içi hile veya yanlış yapılandırma sonucu ortaya çıkabilir. bu hatayı çözmek için uygulaman gerekn bazı adımlar:

Oyunu Yeniden Başlat: Hata geçici bir sorun yüzünden oluyor olabilir, bu yüzden oyunu yeniden başlatmayı dene

Steam'i Yeniden Başlatın: Steam'i tamamen kapat biraz bekle ve tekrar aç VAC sorununu düzeltebilirsin bu şekilde

Oyun Dosyalarını Kontrol Et: Steam üzerinden tüm oyun dosyalarının bütünlüğünü hızlıca doğrulayabilirsin. Bunun için yapman gereken en önemli şey Steam kütüphanesinde ilgili oyunun üzerine sağ tıkla, Özellikler'i seç, Ardından "Yerel Dosyalar" sekmesine geç ve "Dosyaların Bütünlüğünü Doğrula" butonunu tıkla.

Antivirüs ve Güvenlik Yazılımlarını Kontrol Et: Güvenlik yazılımlarının VAC sistemini engelleyebileceği bazı durumlar olmuş olabilir. Eğer antivirüs veya güvenlik duvarı kullanıyorsan, yapman gereken şey VAC sistemine erişim sağlandığından emin ol ve oyunu bu yazılımlardan güvenli olarak ekle.

Hilecilik İşlemlerini Kapat: Hilecilik yazılımları veya oyun içerisinde hileci işlemler açıkken bu durum zaman zaman VAC hatalarına neden olabilir. Bu tür yazılımları veya işlemleri kapatıp ve tekrar denemekte fayda var.

Steam'i Yönetici Olarak Çalıştır: Steam'i yönetici olarak çalıştırman da bazen VAC hatalarını çözebilir. Steam kısayoluna sağ tıkladıktan sonra "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini işaretle

Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, Steam veya oyunun resmi destek kanallarından yardım al

kubrakubra

Member
Çözüm için teşekkürler . bende bu sorunun çözümünü arıyordum. arkadaş çok güzel anlatmış. Teker teker uygulayınca oldu.

smhkly

New member
Oyun güncellemesi yapınca sorun ortadan kayboluyor. CS GO oyunu için aynı sorunu yaşıyordum bende. Güncelleme yaptım hemen sorun çözüldü

basakss

Member
Steam hesbaımda sürekli çıkıyor karşıma güncellemede yaptım ama olmadı bunun bir çözümü yok mı