Vajina kaşıntısına ne iyi gelir kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Vajinal kaşıntıya ne iyi gelir evde doğal çözümü nedir? En iyi vajinal mantar kremi hangisi?

1687345545410.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Vajinal kaşıntınızın geçmesi için Tiokonazol, Butokonazol kremlerini kullanabilirsiniz. Vajinal kaşıntınız için elma sirkesi kullanabilirsiniz. Sirkenin içerisinde bulunan antibakteriyel özellik sayesinde kaşıntınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
vajina kaşıntısının en büyük nedeni mantar sorunudur. mantar ise öyle ev tipi yöntemler ile gççebilecek bir rahatsızlık değil. mantar sorunundan kurtulmak için doktor tarafından reçetelendirilen kremleri kullanmanız gerekir. mantar sorununun tedavisi sırasında kullanabileceğiniz bir yardımcı da nioli yağıdır. nioli yağı çamaşıra birkaç damla olarak damlatılmalıdır. vajinal kaşıntıyı geçirir. yanma hissi normaldir. kaşıntıyı geçirmesi ile birlikte çok daha iyi hissedeceksiniz.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
En İyi Vajinal mantar kremi hangisidir?
En popüler kullanılan Vajinal mantar kremleri; mikonazol, klotrimazol ve butokonazol gibi etkenler içeren kremlerdir. Aksatmadan kullandığınız zaman etkisini görebilirsiniz. Vajinal mantar enfeksiyonu için en uygun kremi belirlemeye yardımcı olacak tek kişi doktorunuzdur.

Doktorunuz semptomlarınızı değerlendirerek sizler için en uygun tedaviyi önerebilir. Bu ilaçlar genellikle eczanelerde de reçetesiz şekilde bulunduğu için kullanmadan önce ilacın talimatlarını ve yan etkilerini okumalısınız.

Vajinal mantar evde nasıl geçer? Diye soracak olursanız evde kullanabileceğiniz yöntemlerden bazıları şunlardır;
1. Ilk olarak yoğurt kullanabilirsiniz. Yoğurdun içerisinde yer alan probiyotikler vajinal Flora'nın dengelenmesini sağlar.
2. Sarımsak: 1 adet sarımsağı ezerek vajinanıza sürebilirsiniz. Sarımsak kullanırken dikkatli olmalısınız cildinizi tahriş edecek kadar sürmemeye Özen gösterin. sarımsağın antik dungal özelliği olduğu için bakterilerin hızlıca yok edecektir. Kaşıntıyı da dindirmeye yardımcı olur.
3. Elma sirkesi; bir su bardağı suya yalnızca bir çay kaşığı elma sirkesi ekledikten sonra vajina bölgesini bu su ile durulayabilirsiniz.
 

basakss

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
48
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Vajina kaşıntısı sorunu ile bende karşılaştım. Resmen ölüm gibi bir şey ama kimse ölmüyor. Kaşıntıyı gidermek için bence nioli yağını kullanın. Etkisini göreceksiniz. Yakma gibi bir his oluşmadan kaşıntınıza iyi gelecektir. Buna ek olarak mantarın kalkması için doktorun tavsiye ettiği ilacı kullanın
 

Benzer konular

Üst