Yerleşme kanaması yaşayanlar kadınlar kulübü

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
31 Mar 2023
Mesajlar
382
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yerleşme kanaması belirtileri ve Yerleşme kanaması yoğun olan varmi? Yerleşme kanaması hesaplayıcı nasıl çalışır?

Yerleşme kanaması yaşayanlar.png
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yerleşme kanaması hamilelikten sonra gerçekleşen bir kanamadır. Bebeğin rahime yerleşmesi süresinde olur. Bu kanama kimilerinde damla damla ya da hafif bir şekilde olabilirken kimilerinde de yoğun olarak yaşanabilir. Bazı durumlarda rahim duvarından parçaların kanama ile birlikte çıktığı da görülebilir. parça kaybı yaşanıyorsa vakit kaybetmeden doktora görünmek gerekir.
Normal durumlarda ise yerleşme kanaması yoğun olarak ya da aralıklı olarak görülebilir.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yerleşme kanaması adet döneminize girmeden önce 2 ila 4 gün öncesinde gerçekleşiyor. Tabii ki kişiden kişiye göre bu süre değişiklik gösterebiliyor. Döllenmenin tam olarak hangi gün olduğu net bir şekilde bilinmediği zaman adet dönemine bir gün kala bile olabiliyor.

Eğer kanama şiddetli oluyorsa ve çok uzun sürüyorsa hemen tıbbi müdahale alınması gerekiyor. Kanama miktarları genellikle net olarak bilinmez. Kahverengi veya pembemsi renkte olduğu için korkmanıza hiç gerek yok. Dinlenerek sıcak su torbası kullanarak ve ağrı kesiciler kullanarak bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilirsiniz. Zaten bu süreçte yerleşme kanamasının süresi 6 ila 10 gün gibi bir süreye tekabül ediyor.
 

Üst