Ez Bırçime Ne Demek

cin

Administrator
Yönetici
"Ez bırçime" Kürtçe'de "ben açım" anlamına gelir. Kürtçe'de "ez" ben, "bırçime" ise açım demektir.

Bu ifade, genellikle günlük konuşmada kullanılır. Örneğin, bir arkadaşınıza "Ben açım" demek için "Ez bırçime" diyebilirsiniz.

"Ez bırçime" ifadesi, aynı zamanda sosyal medyada da yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, bir yemek fotoğrafı paylaşırken "Ez bırçime" yazarak, fotoğraftaki yemeği çok beğendiğinizi ve onu yemek istediğinizi ifade edebilirsiniz.

İşte "ez bırçime" ifadesinin kullanıldığı bazı cümleler:

• Ez bırçime, bir şeyler yiyelim mi?
  • Ez bırçime, bana bir şeyler getirebilir misin?
  • Bu yemek çok lezzetli görünüyor, ez bırçime!
"Ez bırçime" ifadesinin benzer anlamlara sahip diğer Kürtçe ifadeleri şunlardır:

• Min bişkînim
  • Ez kincim
  • Ez birçîm

cin

Administrator
Yönetici

KUNA tenim ne anlama gelir?

KUNA tenim, Türkmen dilinde "benim tenim" anlamına gelir. KUNA, "benim" anlamına gelen bir iyelik zamiridir. Tenim ise "ten" anlamına gelen bir isimdir.

Çıtki ne anlama gelir?

Çıtki, Türkmen dilinde "küçük" anlamına gelir. Çıtki, genellikle "küçük çocuk" veya "küçük hayvan" için kullanılır.

Delalam ne demek?

Delalam, Türkmen dilinde "sevgilim" anlamına gelir. Delalam, genellikle romantik bir partner için kullanılır.

Bu kelimelerin diğer anlamları da olabilir. Örneğin, KUNA tenim, "benim cildim" veya "benim vücudum" anlamına da gelebilir. Çıtki, "küçük bir şey" veya "küçük bir miktar" anlamına da gelebilir. Delalam, "dostum" veya "arkadaşım" anlamına da gelebilir.

Kelimelerin anlamı, bağlama göre değişebilir.