Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Emzirirken yara olan memeye ne iyi gelir ve Emzirirken memede yarık kaç günde geçer?

1687345197201.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Göğüs ucu yarası olan kişilerin zeytinyağı sürmesi gerekir. Zeytinyağı sayesinde kolayca yararlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Emzirirken memede yarık meydana geldiyse iyileşme süreci 3 ya da 5 gün sürebilir. Göğüs ucunuza sürekli bakım yapmanız halinde bu süreyi kısaltabilirsiniz.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Göğüs ucu yarası emzirirken birçok kadının başına gelen bir sorun. Ucu da öyle bir acıyor ki anlatmak mümkün değil. Göğüs ucunda yara olmaması için düzenli olarak zeytinyağı gibi doğal yağlar ile bakım yapılabilir. Ancak bebeğin doğrudan ağzına yağın temas etmemesini sağlayın. Bazı çocuklar yağdan tiksinebilir ve meme ucu ile yağı özdeşleştirip memeden kaçabilir. Bu durumda da çocuğun beslenme alışkanlıklarında sorun olur.

Göğüs ucunda oluşan yara için doktorların reçetelendirdiği etkili kremler vardır. Bu kremler çocuk için de tehlike arz etmez. Danışarak kullanmakta fayda var elbette. Yara iyileştikten sonra sürekli bakım yaparak göğüs ucunda yara oluşumu da engellenebilir.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Emzirirken oluşan göğüs ucu yarasına en iyi gelen şey yumuşak bir emzirme tekniği kullanmak olacaktır. Bebeğin aşırı güç uygulamadan sizi emmesine izin verin. emzirmeden sonra Göğüs uçlarını steril bir bezle nazikçe temizledikten sonra doktorunuzun sizler için reçetelendirdiği ilaçları kullanabilirsiniz. Bebeğin çene altının göğsünüze temas ettiğinden emin olun ve iyi şekilde konumlandırdıktan sonra emmesini sağlayın.

Ağzının tamamen kaplanmasını ve göğsünüzü sıkıca tutmasını sağlayın. Lanolin krem göğüs ucu yaraları için çok etkili oluyor. Ben kullandım Ve çok memnun kaldım. Emzirme öncesinde ve sonrasında göğüs uçlarınıza uyguladığınız zaman kısa süre içerisinde iyileştiğini gözlemleyeceksiniz.


Aynı zamanda meme ucu yaraları için soğuk kompress uyguladıktan sonra farkı görebilirsin. Ince bir bez veya buz paketi ile kapladığın soğuk kompresin göğüs ucu ağrısını ve şişliğini azalttığını göreceksin. Nefes alabilen giysiler ve sütyenler tercih ederek göğüs ucunun yarısının hava almasını sağladığın zaman iyileşmeyi hızlandırabilirsin.
 

basakss

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
48
Tepkime puanı
1
Puanları
6
En kötü problemlerden biri. Hem gögüs ucun yara hem de çocuk aç ve emzirmek zorundasın. Tam bir işkence. Annelere tavsiyem en az bir gün boyunca zeytinyağı sürün ve o göğüsten çocuğunuzu emzirmeyin. Bir gün sonra toparlanmaya başlar zaten.
 

Benzer konular

Üst