Kesin tutan cinsiyet tahmini kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini nasıl hesaplarım? Yüzde yüz cinsiyet belirleme mümkün mü, islam'da cinsiyet belirleme takvimi var mı?

1687344482961.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Kesin cinsiyet tahmini için doktorlara başvuru yapmanız gerekir. Ancak eski yöntemlerde denen çin takvimi, yüzük, bıçak ve makas yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin kesin sonuç vermediğini baştan söyleyelim.

Çin Takvimi Yöntemi; Doğruluk oranı %80 olarak bilinir. Annenin yaşı ve bebeğin doğum gününün hesaplanması sonucu ortaya çıkar.
Yüzük Yöntemi; Yüzüğe ip geçirerek anne karnının üzerinde serbest bırakın. Eğer yüzük daire çizerse kız, sağ ve sola doğru ip giderse erkek olacağı düşünülür.
Makas ve Bıçak Yöntemi; Anne adayının oturacağı minderin altında makas ve bıçak saklanır. Anne adayı makasın üstüne oturursa kız, bıçağın üstüne oturursa erkek olacağı düşünülür.
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Son adet tarihine göre cinsiyet hesaplama son zamanlarda oldukça popüler olan bir yöntem arkadaşlar. Ancak dürüst olalım. Böyle bir yöntem gerçek olamaz. Adet tarihinize göre bebeğin tam olarak cinsiyetini belirlemek MÜMKÜN DEĞİL. Etrafınızdaki annelere sorun. Kimse bunu onaylamayacaktır. Öte yandan cinsiyeti kendi başınıza yüzde yüz belirleyemezsiniz. Hissedebilirsiniz ancak garanti olmayacaktır. Yüzde 50 şansınız olduğunu da unutmayın. Ben biliyordum kafalarına girmeye de hiç gerek yok diye düşünüyorum. Cinsiyet belirlemek için doktor randevusu alıp bu gerçekliği olmayan konulardan kaçınmanızı tavsiye ederim.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
İslam'da cinsiyet belirleme takvimi var mı?
Bu soruya cevap verecek olursak islam dini cinsiyet belirleme ile ilgili takvim veya yöntem konusunda herhangi bir Kılavuz sunmamaktadır. İslam'da cinsiyet belirleme konusu ile ilgili birbirinden farklı görüş ve yöntem yer alabilir Fakat bunlar kişisel yorumlarla sınırlıdır ve kültürel inançlara dayanır. Cinsiyet belirleme genellikle gebeliğin ilerleyen dönemlerinde tıbbi yöntemler kullanılarak ve ultrasyon sonuçlarına bakılarak gözlemlenebilir. Bu yöntemler bebeğin cinsiyetini belirlemek aşamasında oldukça güvenilir ve kesin sonuçlardır.

Son adet tarihine göre cinsiyet belirlenir mi?

Sorusunun cevabı elbetteki Hayır oluyor. Her ne kadar aileler cinsiyet belirleme hakkında meraklı olsalar da cinsiyet belirlemenin tamamen doğacak çocuğun anne ve babadan aldığı genleri bağlıdır. Tıbbi ve bilimsel yöntemlerle gerçekleştirilen bu işlemin dini bir dayanağı bulunmamakta.
 

Benzer konular

Üst