Citoles Kullananlar

cin

Administrator
Yönetici
Citoles, depresyon ve anksiyete bozukluklarının tedavisinde kullanılan bir antidepresan ilaçtır. Etken maddesi essitalopram olan Citoles, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI'lar) adı verilen bir ilaç grubunda yer alır. SSRI'lar, beyindeki serotonin seviyelerini artırarak çalışır. Serotonin, ruh halini, uykuyu ve iştahı düzenlemeye yardımcı olan bir nörotransmitterdir.
Citoles, genellikle günde bir kez, sabah veya akşam olmak üzere alınır. İlacın tam etkisini göstermesi için genellikle 2-4 hafta gerekir.
Citoles kullananlar, genellikle ilacı etkili bulmaktadır. İlaç, depresyon ve anksiyete semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Citoles kullananların yorumlarından bazıları şunlardır:
  • "Citoles, depresyonum için çok etkili oldu. Kendimi daha iyi hissediyorum ve günlük aktivitelerimi yerine getirebiliyorum."
  • "Citoles, anksiyetem için çok yardımcı oldu. Kendimi daha sakin ve rahat hissediyorum."
  • "Citoles, bana yeni bir başlangıç yapma şansı verdi. Kendimi daha mutlu ve daha umutlu hissediyorum."
CİTOLES KULLANANLAR.jpg

Ancak, Citoles kullananların bazılarında yan etkiler de görülebilir. Bu yan etkiler genellikle hafiftir ve zamanla kendiliğinden geçer. Citoles'un en yaygın yan etkileri şunlardır:
  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • İştahsızlık
  • İshal
  • Uykusuzluk
  • Yorgunluk
  • Cinsel işlev bozukluğu
Citoles'un daha ciddi yan etkileri de olabilir. Bu yan etkilerden biri, intihar düşüncesi veya davranışıdır. Citoles kullanan kişilerde intihar düşüncesi veya davranışı riski artabilir. Bu nedenle, Citoles kullanan kişilerin bu yan etkileri yakından takip etmesi önemlidir.
Citoles'u kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz, sizin için doğru ilacı ve dozu belirleyecektir.

tuneshare
more_vert

cin

Administrator
Yönetici

CİTOLES ne için kullananlar?

CİTOLES, seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) adı verilen bir antidepresan ilaçtır. Depresyon, anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), bulimia nervoza ve premenstrüel disforik bozukluk (PMDD) gibi çeşitli psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılır.
CİTOLES kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?
CİTOLES kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
  • CİTOLES'u her zaman doktorunuzun talimatlarına göre alın.
  • CİTOLES'u aniden bırakmayınız.
  • CİTOLES kullanımı sırasında, alkol tüketmekten kaçının.
  • CİTOLES kullanımı sırasında, uyku hali, baş dönmesi, mide bulantısı veya kusma gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler genellikle hafiftir ve zamanla kendiliğinden geçer. Ancak, yan etkilerin şiddetli veya rahatsız edici olması durumunda, doktorunuza danışınız.
  • CİTOLES kullanımı sırasında, kendinizi intihara veya kendine zarar vermeye meyilli hissederseniz, hemen doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.
CİTOLES ne zaman iyileştirir?
CİTOLES'un etkisi, kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişilerde, CİTOLES'un etkisi birkaç hafta içinde görülürken, bazı kişilerde birkaç ay sürebilir. CİTOLES'un etkisini göstermesi için genellikle 4-6 hafta gerekir.
CİTOLES mutlu eder mi?
CİTOLES, ruh halini iyileştirerek kişiyi mutlu etmeye yardımcı olabilir. Ancak, CİTOLES'un tek başına mutluluk getirmeyeceğini unutmamak gerekir. CİTOLES ile birlikte, psikoterapi gibi diğer tedavi yöntemleri de uygulanabilir.
CİTOLES, doktor tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bu nedenle, CİTOLES kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora danışınız.

tuneshare
more_vert