Diş eti çekilmesinden kurtuldum kadınlar kulübü

cin

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
612
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Diş eti çekilmesi için en iyi diş macunu tavsiyesi var mı? Diş eti çekilmesi için ilaç kullandınız mı?

1687344839032.jpeg
 

Enes

Administrator
Yönetici
Katılım
1 Nis 2023
Mesajlar
671
Çözümler
17
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Diş eti çekilmesi sorunu yaşıyordum limon yağı ile masaj yaptım. Etkisini gördüm ama bir müddetten sonra tekrardan ağrısını çekmeye başladım. En son doktora gitmeyi düşünüyorum. Diş eti çekilmesi için başka önerisi olan var mı
 

kubrakubra

Member
Katılım
21 Haz 2023
Mesajlar
114
Tepkime puanı
0
Puanları
16
diş eti çekilmesi sadece doğru diş ürünleri kullanılarak kurtulacağınız bir rahatsızlık değil. Öncelikle diş eti çekilmesi sonunda dişlerin dökülmesi ile sonlanır ve bu ciddi bir durumdur. Diş eti çekilmesi yaşadığımda doktor önce yumuşak bir diş fırçası tavsiye etmişti. Sensodyne markasının tam koruma ve bakım diş macununu önermişti. bunları kullanırken aynı zamanda eczaneden verdikleri gargarayı da kullandım. Dişlerime düzenli olarak baktım. diş fırçalamayı hiç ihmal etmedim. Doğal yağlar da işlevli diyorlar ama çok bilmiyorum. en iyisi doktor ne diyorsa onu yapmak. diş eti çekilmesinin nedeni hormonal bir durum değilse çözülür. hormonal ise çözüm biraz daha karmaşık olabilir. Herkese geçmiş olsun.
 

Katılım
4 Tem 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Diş eti çekilmesi Sizlerin de bildiği üzere diş etlerinin dişlerden uzaklaşarak kök yüzeylerinin açığa çıkması durumu olarak açıklanıyor. Diş eti çekilmesinin tedavisi olarak genellikle semptomların hafifletilmesine yardımcı olan tedaviler uygulanıyor. Tedavi ve ilaç seçimini diş hekimleri yapıyor fakat kullanılan Bazı ilaçlar ile ilgili şu bilgileri verebilirim;
 • Ağız bakımı ürünleri: diş etinin çekilmesini tedavi edebilmek için Hekim tarafından önerilen diş macunları ve ağız gargaralarının yanı sıra diş ipi de kullanmalısınız. Bu ürünler diş etinin sağlığını destekleyerek diş etinin iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur. Diş macunu önerisi verecek olursam sensodyn ve Colgate bu konuda gerçekten Başarılı diş macunu markaları.
 • Antibiyotikler kullanarak enfeksiyonu sonlandırabilirsiniz. Ağızda yer alan enfeksiyonu kontrol altına alabilmek için doktorunuzun önerdiği antibiyotikleri kullanmalısınız.
 • Topikal ilaçlar bazı durumlarda tedaviyi daha etkili kılmak için topikal ilaç tedavisini Doktorunuz önerir. bu işlemler diş eti dokusunun yeniden oluşturulması aşamasında son derece etkilidir.
 

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
31 Mar 2023
Mesajlar
382
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Diş eti çekilmesini ne durdurur?

Diş eti çekilmesini durdurmak için öncelikle diş eti çekilmesinin nedenini belirlemek gerekir. Diş eti çekilmesinin en yaygın nedeni diş eti hastalığıdır. Diş eti hastalığı, diş etlerinin bakteriyel bir enfeksiyonudur. Diş eti hastalığı, diş etlerinde iltihaplanmaya, şişmeye ve kanamaya neden olabilir. Diş eti hastalığı, diş eti çekilmesinin yanı sıra diş kaybına da yol açabilir.

Diş eti çekilmesini durdurmak için aşağıdaki önlemler alınabilir:

 • Düzenli diş hekimi kontrolleri yaptırmak ve dişlerinizi fırçalama ve diş ipi kullanma gibi iyi bir ağız hijyeni uygulamak.
 • Diş eti hastalığını tedavi etmek için antibiyotik veya diğer ilaçları kullanmak.
 • Diş eti çekilmesini önlemeye yardımcı olan diş macunu veya gargara kullanmak.
Ibrahim Saraçoğlu diş eti çekilmesine ne iyi gelir?

Ibrahim Saraçoğlu, diş eti çekilmesi için aşağıdaki bitkisel tedavileri önermektedir:

 • Adaçayı: Adaçayı, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Diş eti iltihabını azaltmaya ve diş eti çekilmesini önlemeye yardımcı olabilir. Adaçayı çayı yaparak günde birkaç kez içebilirsiniz.
 • Elma sirkesi: Elma sirkesi, diş eti iltihabını azaltmaya ve diş eti çekilmesini önlemeye yardımcı olabilir. Elma sirkesi ile gargara yapabilirsiniz.
 • Karbonat: Karbonat, diş eti iltihabını azaltmaya ve diş eti çekilmesini önlemeye yardımcı olabilir. Diş fırçanıza bir miktar karbonat koyup dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
Diş eti çekilmesine hangi gargara iyi gelir?

Diş eti çekilmesine iyi gelen gargaralar, diş eti iltihabını azaltmaya yardımcı olan antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olan gargaralardır. Bu gargaralar, diş eti çekilmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Diş eti çekilmesine iyi gelen gargaralardan bazıları şunlardır:

 • Listerine
 • Colgate Plax
 • Crest Pro-Health
Diş eti çekilmesi nasıl geri gelir?

Diş eti çekilmesi, genellikle geri döndürülemez bir durumdur. Ancak, erken teşhis ve tedavi ile diş eti çekilmesinin ilerlemesi durdurulabilir ve diş kaybının önlenmesine yardımcı olunabilir.

Diş eti çekilmesi geri gelmezse, diş kaybının önlenmesi için diş eti greftleme veya diş eti rekonstrüksiyonu gibi cerrahi bir tedavi gerekebilir.

Aşırı diş eti çekilmesine ne iyi gelir?

Aşırı diş eti çekilmesi, genellikle diş eti hastalığının ilerlemiş bir aşamasıdır. Aşırı diş eti çekilmesi, diş kaybına yol açabilir.

Aşırı diş eti çekilmesine iyi gelen tedaviler, diş eti çekilmesinin nedenine ve derecesine bağlı olarak değişebilir. Hafif vakalarda, diş hekimi tarafından yapılan profesyonel diş temizliği veya diş eti tedavisi yeterli olabilir. Daha şiddetli vakalarda, diş eti greftleme veya diş eti rekonstrüksiyonu gibi cerrahi bir tedavi gerekebilir.

Diş eti çekilmesi zamanla düzelir mi?

Diş eti çekilmesi, genellikle geri döndürülemez bir durumdur. Ancak, erken teşhis ve tedavi ile diş eti çekilmesinin ilerlemesi durdurulabilir ve diş kaybının önlenmesine yardımcı olunabilir.

Diş eti çekilmesi zamanla düzelmezse, diş kaybının önlenmesi için diş eti greftleme veya diş eti rekonstrüksiyonu gibi cerrahi bir tedavi gerekebilir.

Diş etlerini kuvvetlendirmek için ne yapmalıyız?

Diş etlerini kuvvetlendirmek için aşağıdaki önlemler alınabilir:

 • Düzenli diş hekimi kontrolleri yaptırmak ve dişlerinizi fırçalama ve diş ipi kullanma gibi iyi bir ağız hijyeni uygulamak.
 • Diş eti hastalığını önlemek için antibiyotik veya diğer ilaçları kullanmak.
 • Diş eti çekilmesini önlemeye yardımcı olan diş macunu veya gargara kullanmak.
Diş etlerini ne güçlendirir?

Diş etlerini güçlendiren aşağıdaki besinler ve takviyeler vardır:

 • Vitamin C: Vitamin C, diş etlerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olan önemli bir besindir. Portakal, greyfurt, çilek ve biber gibi C vitamini bakımından zengin besinler tüketmek diş etlerini güçlendirmeye yardımcı olabilir.
 

Benzer konular

Üst